Odbiory mieszkań Warszawa

Odbiory

MATBUD

Badanie budynku kamerą termowizyjną

Zapoznaj się z ofertą badania budynku kamerą termowizyjną w celu sprawdzenia
i wykrycia nieszczelności izolacji cieplnej nieruchomości.

Badanie kamerą termowizyjną nieruchomości - Warszawa pozwala dowiedzieć się wszystkiego na temat szczelności budynku. Badanie kamerą termowizyjną domu to świetne rozwiązanie, aby zoptymalizować koszty ogrzewania.

 

Jak działamy?

 

Dysponujemy doświadczeniem, które pozwala nam w precyzyjny sposób przeprowadzać audyty termowizyjne. Do każdego zadania podchodzimy indywidualnie, dokładnie zapoznając się z nieruchomością. Naszym celem jest wykrycie wszelkich nieprawidłowości w postaci nieszczelności w izolacji cieplnej,
a następnie powiadomienie o tym klienta. Wierzymy, że im więcej informacji zyskają Państwo na temat przyszłej inwestycji, tym lepiej. Dzięki skuteczności naszej technologii, osoby zlecające nam badanie budynku kamerą termowizyjną, zyskują rzetelną wiedzę, pozwalającą podjąć opłacalne i w pełni przemyślane decyzje.

 

Badanie kamerą termowizyjną nieruchomości - w jakim celu się je wykonuje?

 

Technologia, którą na co dzień wykorzystujemy w naszej pracy, to popularne i sprawdzone rozwiązanie, wybierane przez ekspertów zajmujących się diagnostyką termiczną budynków na całym świecie. Urządzenie bez problemu wykrywa mostki termiczne, odpowiedzialne za ucieczkę ciepła. Mostki mogą pojawiać się w:

 

  • ścianach;
  • dachach;
  • stolarce okiennej;
  • stolarce drzwiowej.

 

Są to swoiste luki w izolacji termicznej. W tego typu przerwach ciągłości izolacji mamy do czynienia ze zwiększonym współczynnikiem przewodzenia ciepła. Tych newralgicznych obszarów nie da się dostrzec gołym okiem. W przyszłości odczuć będzie można natomiast spadek temperatury w pomieszczeniu i, co za tym idzie, wyższe wydatki na ogrzewanie.

 
Stosowany przez nas sprzęt szybko wykryje tego typu problemy (nawet jeśli manifestują się one w nieoczywisty sposób) i pozwoli przeciwdziałać tym nieprzyjemnym konsekwencjom. Z pomocą naszej technologii możliwe jest także wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w obszarze rozdzielni elektrycznych. Warto wybrać nasze usługi również w sytuacji, gdy zależy Państwu na wykryciu zawilgoceń
i przecieków.

 

Skuteczność badania termowizyjnego

 

Do wykrywania nieszczelności izolacji wykorzystuje się różnorodne metody, m.in. metodę obserwacji. Czasem można np. zauważyć, że pokrywa śnieżna na budynku w niektórych obszarach w specyficzny sposób topnieje. Istnieją również inne rozwiązania, niewymagające stosowania zaawansowanej technologii. Utratę ciepła można bowiem zaobserwować m.in. przykładając do konkretnego miejsca rękę (pojawi się wtedy uczucie przeciągu).
 

Podane metody mają jednak poważne wady. Nie są precyzyjne, łatwo tu o błąd, są czasochłonne i nie dają gwarancji, że uda się wykryć wszystkie problematyczne obszary. Badanie kamerą termowizyjną domu lub innej nieruchomości pozwalają dokładnie stwierdzić, gdzie znajdują się miejsca, wymagające docieplenia. W naszej pracy nie ma mowy o żadnych wątpliwościach.

 

Kto wybiera badanie budynku kamerą termowizyjną?

 

Badania tego typu zlecają nam zarówno klienci, którzy odbierają mieszkanie z rynku pierwotnego, jak też i osoby, które decydują się na kupno nieruchomości na rynku wtórnym. W obu tych przypadkach warto zweryfikować, czy w konstrukcji nie istnieją ewentualne mankamenty, mogące utrudnić przyszłe korzystanie z mieszkania/lokalu. Na naszą pomoc decydują się nie tylko osoby indywidualne, ale także wspólnoty mieszkaniowe, zarządcy, właściciele osiedli itp.

 

Dlaczego warto zastosować kamery termowizyjne do badania nieruchomości?

 

Możliwość uniknięcia wysokich kosztów ogrzewania to tylko jedna z zalet profesjonalnie wykonanego badania. Mostek termiczny może bowiem prowadzić także do innych przykrych konsekwencji. W niektórych sytuacjach w problematycznym obszarze z czasem rozwijają się grzyby i pleśń. W skrajnych przypadkach może dojść także do uszkodzeń mechanicznych w postaci pęknięć i rys. Dokładnie przeprowadzone badanie kamerą termowizyjną nieruchomości pozwala więc uniknąć drogich i czasochłonnych napraw.

 

Z przyjemnością udzielimy dodatkowych informacji o usługach i przybliżymy, jakie zagrożenia możemy wykryć oraz jak przygotować nieruchomość do badania termowizyjnego. Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami.